single

Naucz się języka obcego z tymi arkuszami do nauki czytania i pisania!

Nauczanie młodych uczniów języków obcych może wprowadzić ich na drogę do lepszego porozumiewania się z szerokim gronem ludzi oraz do rozwijania trwającego całe życie uznania dla innych kultur. Nauka języków obcych przynosi również wiele korzyści poznawczych, takich jak lepsza pamięć, umiejętność rozwiązywania problemów i zdolność słuchania.

Zapoznaj młodych uczniów z tymi arkuszami ćwiczeń do nauki języków obcych, które są idealne do nauki podstaw hiszpańskiego, chińskiego, francuskiego, arabskiego i amerykańskiego języka migowego. Szukasz więcej języków do nauki? Sprawdź wszystkie nasze arkusze tutaj!

Hiszpański

Używany przez: 538 milionów ludzi na całym świecie w krajach takich jak Hiszpania, Meksyk, Kolumbia i Argentyna

Ciekawostka: Szacuje się, że 41 milionów mieszkańców USA mówi po hiszpańsku w domu

Alfabet

Najlepszy dla: 2 klasy

¡Puedo hablar español! Pomóż swojemu młodemu lingwiście nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego z tym arkuszem ćwiczeń. Uczniowie będą czytać różne litery i pracować nad wymową, zapoznając się z hiszpańskim alfabetem.

Rodzina

Najlepsze dla: 3 i 4 klasa

Jak się mówi "rodzina" po hiszpańsku? Dzieci będą dopasowywać słowa z obrazkami przedstawiającymi różnych członków rodziny dla szybkiej i łatwej praktyki!

Części ciała

Najlepszy dla: 4 i 5 klasa

W tym arkuszu ćwiczeniowym z zadaniami do uzupełnienia dzieci poznają części ciała po hiszpańsku. Dzieci używają angielskiego tłumaczenia każdego zdania, aby znaleźć odpowiednie słowo, które należy wpisać w puste miejsce, a następnie tłumaczą to słowo na hiszpański, aby dokończyć zdanie!

hiszpański

Chiński (mandaryński)

Używany przez: 1,3 miliarda ludzi na całym świecie w krajach takich jak Chiny, Hong Kong, Tajwan i Singapur

Ciekawostka: Około 16% światowej populacji mówi po chińsku jako swoim pierwszym języku

Pisanie liczb od 1 do 10

Najlepszy dla: Wszystkie grupy wiekowe

Zaprojektowany dla początkujących, ten dwustronicowy arkusz ćwiczeń uczy uczniów, jak pisać liczby od 1 do 10 w języku mandaryńskim. Na pierwszej stronie uczący się poznają prawidłową kolejność kresek przy pisaniu każdej liczby, wraz z jej formą Pinyin. Na drugiej stronie, korzystając z szablonu, uczniowie ćwiczą samodzielne pisanie liczb, wypowiadając je na głos.

Słowa związane z pogodą

Najlepszy dla: Wszystkie grupy wiekowe

Zaprojektowane dla średnio zaawansowanych uczących się języka mandaryńskiego, uczniowie poznają znaki i formy Pinyin słów dotyczących różnych typów pogody. Ćwiczenie to pomaga uczniom połączyć słowa i znaki z pojęciami, które reprezentują.

Wprowadzenie do zaimków

Najlepszy dla: Wszystkie grupy wiekowe

Dzieci uczą się rozpoznawać i pisać znaki i Pinyin dla popularnych zaimków w tej lekcji wprowadzającej. Po nauczeniu się słów dla I, you (w liczbie pojedynczej i mnogiej), he, she, we, and them, uczniowie używają szablonu na drugiej stronie, aby przećwiczyć poprawną kolejność kresek dla każdego zaimka.

Francuski

Wymawiany przez: 277 milionów ludzi na całym świecie w krajach takich jak Francja, Szwajcaria, Kanada, Algieria i Wietnam

Ciekawostka: Francuski jest jednym z sześciu oficjalnych języków Organizacji Narodów Zjednoczonych

Piknik po francusku

Najlepszy dla: 1. klasy

Wybierz się na spacer po parku i zachęć swoje dziecko do nauki francuskich słówek, podczas gdy one kolorują obiekty, takie jak ptak, dziewczyna i drzewo!

Le corps

Najlepsza dla: 3-klasistów

Pomóż dziecku utrwalić francuskie słownictwo, oznaczając różne części "le corps", czyli ciała.

Przywitaj się po francusku

Najlepsza propozycja dla: 4-klasistów

Salut! Odkryj wiele sposobów na przywitanie się po francusku poprzez literowanie, pisanie i wymawianie każdego słowa i zwrotu. Gdy uczniowie opanują już pozdrowienia, krzyżówka na drugiej stronie sprawdzi ich pamięć!

Arabski

Używany przez: Około 274 milionów ludzi w krajach takich jak Egipt, Algieria, Arabia Saudyjska i Maroko.

Ciekawostka: Arabski jest uważany za święty język dla 1,8 miliarda muzułmanów na całym świecie

Wprowadzenie do arabskiego

Najlepszy dla: 3 klasy

Ten arkusz wprowadzający do języka arabskiego wyjaśnia podstawy pisma arabskiego!

Arabski alfabet: Alif

Najlepszy dla: 3 klasy

Z tym arkuszem ćwiczeń dzieci uczą się arabskiej kaligrafii, pisma odręcznego i słownictwa. Alif jest pierwszą literą pisma arabskiego. Dzieci nauczą się, jak rozróżniać dwa fonetyczne zastosowania Alifu, ćwicząc przy tym pisanie tej litery.

Alfabet arabski: Bā'

Najlepszy dla: 3 klasy

Początkujący arabistycy uczą się wymowy litery "Bā'", która jest podobna do angielskiego "B". Uczniowie poszerzają swoje słownictwo i ćwiczą pismo odręczne, pisząc arabskie słowa, takie jak drzwi i dom.

Amerykański Język Migowy

Używany przez: 250.000-500.000 Amerykanów

Ciekawostka: ASL jest pierwszym językiem wielu niesłyszących Amerykanów i jest jednym z najczęściej używanych języków w Stanach Zjednoczonych.

Alfabet języka migowego

Najlepszy dla: 2 klasy

Zapoznaj swoje dziecko z podstawami języka migowego za pomocą tego arkusza wprowadzającego i ćwiczcie razem podpisywanie alfabetu.

Karty flash do języka migowego: Y, Z, 1-4

Najlepsze dla: 2 klasy

Ta seria flashcards nauczy dzieci podstaw podpisywania alfabetu i liczb 1-10.

Pisownia palcami ASL

Najlepszy dla: 4-klasistów

Uczniowie sprawdzą swoje umiejętności rozumienia języka migowego w tym zabawnym ćwiczeniu literowania palcami. Dowiedz się, jaki jest słynny cytat, tłumacząc litery języka migowego na litery alfabetu!