5 strategii zarządzania czasem w nauce online
Zamiast poświęcać całą swoją energię na unikanie pokus, lepiej skupić się na tym, jak nauczyć się jak najwięcej i być głęboko zaangażowanym w swoją pracę - a wszystko to przy zachowaniu wysokiej produktywności. Oto kilka sposobów, aby to osiągnąć.
Najlepsze strategie zarządzania czasem w nauce online
Jeśli jesteś zapisany na zajęcia online i prowadzisz swoje studia z domu, jest kilka sprytnych sposobów, których możesz użyć, aby jak najlepiej wykorzystać swój dzień - zamiast pozwolić sobie na zejście do zbyt wielu przysłowiowych króliczych nor. Oto 5 strategii zarządzania czasem podczas nauki online, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.
1. Zrób plan
Benjamin Franklin powiedział: "Nie przygotowując się, przygotowujesz się do porażki". Nawet jeśli to było trochę jak nauczyciel angielskiego cytat dnia ruchu, college i poziom absolwent jest szczególnie zasługują na odpowiedni czas i uwagę. Chociaż możesz wierzyć, że możesz oszukać swojego instruktora lub profesora w przekonaniu, że spędziłeś cztery tygodnie na tej końcowej pracy badawczej, jeśli praca jest pospieszna, będą w stanie powiedzieć. Zaufaj mi: Wiem to z doświadczenia.
Więc jak dokładnie trzymać się swoich terminów? Zacznij od dobrego planera lub kalendarza studiów i dodaj wszystkie terminy dla każdej klasy do swojego harmonogramu. Zamiast jednak tylko dodawać terminy, powinieneś również dodać w swoim planerze notatki, aby rozpocząć pracę nad głównymi projektami na cztery tygodnie przed terminem; ponadto, planowanie bloków czasu na naukę w kalendarzu w każdym tygodniu pomoże zapewnić, że praca będzie wykonywana regularnie. Chcesz być w miejscu, gdzie jesteś na czas lub przed terminem, a nie wiszące na przysłowiowej nici z powodu prokrastynacji.
2. Śledź i ustalaj priorytety
Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak spędziłeś swój czas, w danym dniu? Biorąc pod uwagę, to znaczy, dosłownie śledzenie działalności przez godzinę - może zdziałać cuda, aby pomóc Ci zrozumieć i priorytetyzacji harmonogramu, każdego dnia. Choć może to brzmieć jak dużo pracy, jest to zaskakująco proste z pomocą aplikacji mobilnych, takich jak Kalendarz Google. Po przeanalizowaniu swojego harmonogramu w ciągu ostatniego tygodnia może się okazać, że masz więcej czasu na pracę w szkole, niż Ci się wydawało. Może się też okazać, że będziesz musiał zmienić priorytety i zrezygnować z pewnych funkcji społecznych, aby zapewnić sobie odpowiedni czas na naukę.
3. Wyznacz miejsce do nauki w domu
Kiedy już zorganizujesz swój harmonogram i przejmiesz kontrolę nad tym, jak wykorzystujesz swój czas każdego dnia, pamiętaj, aby zorganizować swoje miejsce pracy, aby pomóc Ci ustalić rutynę, której należy przestrzegać każdego dnia, kiedy "logujesz się" do swojej wirtualnej klasy z domu. Jedną z rzeczy, która może pomóc, jest wydzielenie w domu konkretnej przestrzeni, która służy jako Twoje biuro. To fizyczne oddelegowanie pomoże Ci mentalnie wejść do wirtualnej klasy pełniej niż logowanie się z dowolnego miejsca w domu. Chcesz uniknąć sprawdzania z kanapy, na przykład, aby nie paść ofiarą Netflix-watching binge!
4. Ustal rutynę
Stworzenie konkretnej rutyny - np. włączenie konkretnej płyty z muzyką z otoczenia lub zrobienie kawy czy herbaty - również pomoże Ci wejść w tryb nauki. Celem jest wyćwiczenie umysłu w kojarzeniu określonego miejsca i rutyny z czasem nauki. Te skojarzenia z kolei pomogą Ci zmaksymalizować ilość wiedzy, którą jesteś w stanie przyswoić i osiągnąć w czasie nauki. Jeśli traktujesz swój czas zajęć online jak drugą pracę, z wyznaczonym wirtualnym czasem "dojazdu", obszarem biurowym i rutyną, będziesz bardziej przygotowany psychologicznie do nauki.
5. Sprawdzaj codziennie
Aby nie pozostało to bez znaczenia, przypominamy, że uczenie się - zwłaszcza online, z jego wirtualną naturą i brakiem bezpośredniego kontaktu z klasą - to ciężka praca! Aby ułatwić sobie pracę, zdecydowanie warto codziennie poświęcać czas na naukę. Kontaktuj się z kolegami z klasy i instruktorem tak często, jak to możliwe, poprzez e-mail i wirtualne czaty, aby pozostać w kontakcie, zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami. Jednym ze wspaniałych aspektów nauki online jest względna niewidoczność w czasie zajęć; to znaczy, że kiedy wirtualnie "zabierasz głos", wszystkie oczy nie są dosłownie zwrócone na ciebie, tak jak byłoby to w prawdziwym życiu.
Jeśli pojawiasz się regularnie, aby uczestniczyć w dyskusjach klasowych, demonstrujesz swoje zaangażowanie w przedmiot i klasę. Dzięki temu masz większe szanse wywrzeć dobre wrażenie na prowadzącym, a także zmaksymalizować swoją naukę. Im więcej dyskusji weźmiesz udział w zajęciach, tym lepiej zrozumiesz ich tematykę. Nie bój się więc zadawać pytań i dzielić się swoimi przemyśleniami. Im bardziej będziesz uczestniczyć w zajęciach, tym więcej z nich wyniesiesz.
Słowo końcowe
Mam nadzieję, że te strategie zarządzania czasem w nauce online przydadzą Ci się podczas poruszania się po wirtualnych klasach i harmonogramie nauki. Podziel się wskazówkami, które najlepiej sprawdziły się w Twoim przypadku w komentarzach poniżej!