single

Zabierz obóz letni do domu dzięki tym zajęciom

Szkoła się skończyła i nadeszło lato, i być może zastanawiasz się, "Jak utrzymać dzieci zajęte przez następne kilka miesięcy?". Wysyłanie dzieci na obóz jest klasyczną letnią aktywnością, ale może być kosztowne dla niektórych rodzin (lub twoje plany mogły zostać udaremnione przez obecną pandemię). Ale nie martw się: łatwo jest zrobić własny obóz letni w domu z materiałów, które już masz pod ręką i z pomocą darmowych źródeł!

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na tygodniowy obóz letni w domu, z tematem na każdy dzień:

Dzień 1: Poznawanie przyrody

Lato to idealny czas, aby odkrywać i poznawać przyrodę na świeżym powietrzu. Zacznij dzień od zapoznania dziecka z roślinami i zwierzętami za pomocą kilku arkuszy do druku. Następnie odwiedź lokalny park narodowy lub państwowy albo wybierz się na szlak turystyczny i poproś dzieci, aby po drodze wykonały zadanie typu "scavenger hunt" lub zastanowiły się nad swoim uznaniem dla przyrody. Możesz też zrobić to bliżej domu, urządzając podwórkowe polowanie na botanikę!

Dzień 2: Baw się, kombinuj, twórz

Pobudź w dzieciach kreatywność, organizując dzień sztuki i rzemiosła. Niech namalują letnią scenerię farbami lub akwarelami, które masz w domu, albo niech stworzą gigantyczny mural kredą na swoim podjeździe. Potrzebujesz więcej pomysłów? Education.com ma prawie 2000 projektów artystycznych dla dzieci w klasach od pre-K do 5, od girland z papieru z recyklingu do błyszczących ozdób spaghetti i robaków z kartonu po jajkach, i wiele więcej.

Dzień 3: Rodzinny dzień w terenie

Czym jest obóz letni bez odrobiny przyjaznej rywalizacji? Wybierzcie się na podwórko lub do lokalnego parku i zorganizujcie kilka głupich wyścigów: Kto przekroczy linię mety balansując piłeczką pingpongową na łyżce lub zachowując się jak zwierzę? Albo niech dzieci zbudują swój własny tor przeszkód z przedmiotów domowego użytku (na przykład: czołganie się przez tunel z kartonów, przechodzenie pod wężem ogrodowym itp.) A jeśli chcesz pokonać upał, spróbuj zabaw w wodzie, takich jak sztafeta z gąbkami, która łączy się z ciekawostkami, wodne berety lub sztafeta w mokrych ubraniach!

namiot

Dzień 4: Opowiadanie historii

Spraw, aby letnie czytanie (i pisanie) stało się zabawną częścią obozu! W ciągu dnia poproś dziecko, aby przeczytało krótką książkę lub kilka rozdziałów na głos Tobie lub rodzeństwu, a następnie wzmocnij ich umiejętność czytania ze zrozumieniem za pomocą organizera graficznego. Potem przyjdzie kolej na napisanie opowiadania! Te organizery do pisania mogą pomóc im w opracowaniu fabuły i postaci. Wieczorem zbierz rodzinę wokół prowizorycznego ogniska (np. ogniska na podwórku, jeśli je masz, lub kilku świec w salonie) i posłuchaj, jak twoje dzieci opowiadają swoje historie.

Dzień 5: Zajęcia STEM

Odkryj tematy STEM w letniej odsłonie! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w budowie rakiety z butelek na podwórku, może to być wyzwanie inżynieryjne nie z tej ziemi. A może chciałoby wykorzystać stare pudełko po pizzy do zbudowania pieca słonecznego (idealnego do robienia s'mores!). Rozwijaj ich zainteresowanie naukami ekologicznymi, tworząc rodzinny kubeł kompostowy lub ogródek ze skarpetek. A matematykę urozmaicaj zabawami matematycznymi na świeżym powietrzu, takimi jak Wolfie Wolf lub maraton matematyczny!

Dzień 6: Gotowanie

Od hot-dogów po naleśniki, jedzenie jest ważną częścią obozu letniego, więc dziś zaczniesz gotować razem z dziećmi! Zacznijcie dzień od pokazania im, jak matematyka jest wykorzystywana w kuchni, z arkuszami, które łączą ułamki z przepisami. Następnie zakasaj rękawy i pozwól im pomóc w przygotowaniu przyjaznych dzieciom przepisów, takich jak kurczak w płatkach kukurydzianych, zdrowe burgery, frytki z cukinii czy mrożone banany w czekoladzie.

Dzień 7: Pokaz talentów

Puść wodze fantazji swoich dzieci, organizując pokaz talentów. Zaplanuj dla nich kilka występów, które zadebiutują tego wieczoru dla całej rodziny! Na przykład, mogą zrobić i zagrać na własnych instrumentach, takich jak kazoo z tuby po papierze toaletowym lub marakasy, a nawet napisać własną piosenkę. Możesz też pomóc im stworzyć kukiełki z papierowych torebek i napisać skecz do przedstawienia kukiełkowego DIY lub zachęcić ich do ułożenia choreografii krótkiego tańca.