single

Piórniki szkolne z wyposażeniem, czy bez?

Zakup odpowiedniej wyprawki dla dziecka do szkoły, to nie lada wyzwanie. Rodzic musi przemyśleć naprawdę sporo kwestii, zaplanować wiele przedsięwzięć i przygotować podstawową listę. Potrzeby dzieci znajdujących się na różnych etapach edukacji są zgoła odmienne, dlatego każdego roku lista ta musi być choć trochę zmodyfikowana. Najmłodsi potrzebują między innymi kolorowych kredek, farb różnego rodzaju czy też bloku technicznego. W liceum natomiast niezbędny będzie cyrkiel, kalkulator oraz różne inne przyrządy matematyczne. W tym artykule uwaga zostanie poświęcona piórnikowi, którego wyposażenie ma nie lada znaczenie szczególnie w szkole podstawowej.

Piórnik szkolny z wyposażeniem - jeden zakup

Na rynku dostępnych jest wiele standardowych piórników, bez żadnego wyposażenia. Zazwyczaj są one wykonywane z jakiegoś materiału, ale mogą być również skórzane i z tworzyw sztucznych. Co się w nim przechowuje? Z reguły kilka długopisów, jakiś ołówek oraz temperówkę i gumkę. Piórnik może posiadać jedną przegrodę, być miękki, usztywniany oraz podzielony z uwzględnieniem różnych przyrządów. Im dzieci są starsze, tym prostsze formy piórników wybierają. Bardzo często są one zdobione w jakiś sposób, podobnie jak i plecaki. Mogą na nich być umieszczone jakieś postaci z bajek lub też książek.

Jeśli chcemy nieco ułatwić sobie kwestię zakupu piórnika, to bez wątpienia warto zdecydować się na piórnik posiadający już wyposażenie. Nie trzeba wówczas szukać osobno kredek, dobrych długopisów oraz innych elementów, co bywa naprawdę czasochłonne. Wyposażenie jest dopasowane do wieku dziecka i często bardzo różnorodne. Można z nim znaleźć wszystko to, co naprawdę jest niezbędne w szkołach. Oczywiście nie można wtedy samodzielnie dopasowywać elementów ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dokupić coś, na czym szczególnie nam zależy. Takie rozwiązania są oczywiście przede wszystkim dedykowane dzieciom, które znajdują się w szkołach podstawowych.

piórnik z wyposażeniem

Tych elementów nie może zabraknąć w szkolnym piórniku

Jeśli zamierzamy kupić piórnik z wyposażeniem to na pewno powinniśmy zastanowić się nad tym, co musi się w nim znaleźć. Podstawą są oczywiście długopisy. Najlepiej aby miały one niebieski atrament, ewentualnie czarny. Długopisy z kolorowymi atramentami, a w szczególności z czerwonym, są natomiast przeznaczone dla nauczycieli. Lepiej aby nie znajdowały się w dziecięcym piórniku, ponieważ pociecha może nieświadomie z nich skorzystać. Dobrze aby długopisy miały wymienne wkłady. Wówczas zamiast kupować zupełnie nowy długopis, można zdecydować się jedynie na wymianę wkładu. Warto uczyć takiego ekologicznego podejścia do życia również dzieci.

Kolejnym niezbędnikiem w piórniku, są oczywiście również ołówki. Zazwyczaj dzieci nie są specjalnie wymagające względem ich miękkości itp. Jeśli jednak dziecko lubi rysować i posługuje się w tym celu właśnie ołówkami, powinno mieć je w różnorodnych wersjach. Wtedy rysunki będą dokładniejsze, ładniejsze i bardziej profesjonalne. Ołówek może być zakończony gumką, ale nie musi. Można zdecydować się również na zakup osobnej gumki, która zazwyczaj jest większa i zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Koniecznie powinno się znaleźć dla niej miejsce w piórniku.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Na kredki. Mniejsze dzieci często w szkole mają za zadanie narysować coś, pokolorować itp. Można zatem w piórniku umieścić cały zestaw kredek, zawierający naprawdę różnorodne ich kolory. Jeśli mamy kredki, to w piórniku nie może zabraknąć również temperówki. Czasem ma ona wbudowany pojemnik, w którym przechowują się strużki. To na pewno dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko nie musi ostrzyć kredek nad koszem na śmieci. Wszystko może wyrzucić na spokojnie na przerwie lub nawet w domu. Niekiedy temperówki mają jeszcze więcej funkcji i po drugiej stronie mają gumkę itp. Można jednak pokusić się również o osobne rozwiązania, które zazwyczaj są wygodniejsze.

Oczywiście w piórniku musi znaleźć się również linijka czy też ekierka. Niezbędne są również nożyczki. Starsze dzieci mogą również potrzebować cyrkla, jeśli na lekcjach mają bardziej zaawansowaną matematykę. Piórniki szkolne z wyposażeniem znajdziesz w ofercie na nos-to.pl