single

Wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem w domu

Praca zdalna to atut, którego poszukuje wiele osób szukających możliwości zatrudnienia. Ostatnio obserwuje się tendencję wzrostową w liczbie osób pracujących z domu. Badanie Gallupa wykazało, że w 2016 roku 43 procent Amerykanów pracowało z domu okazjonalnie, co stanowi wzrost z 39 procent w 2012 roku. Praca zdalna daje pracownikom elastyczność, satysfakcję z pracy i możliwość wyboru w swoim środowisku pracy. Są też plusy dla pracodawców; Harvard Business Review donosi, że jedno z badań wykazało, że praca w domu zwiększa produktywność o 4,4%.

W pewnych okolicznościach - takich jak epidemia wirusa, która zamyka lokalne firmy i szkoły, złe warunki pogodowe lub chore dziecko - możesz nagle być zmuszony do pracy zdalnej, jednocześnie zarządzając innymi aspektami swojego życia.

Jeśli nie jesteś przygotowany, zastanawianie się, jak pracować zdalnie z dzieckiem w domu może być trudne i przytłaczające! W przypadku przedłużającego się zamknięcia szkoły lub obowiązkowej pracy zdalnej, ważne jest, aby podejść do tego w sposób przemyślany.

cel

Oto kilka wskazówek, jak pracować w domu, mając w domu również dziecko:

  • Ustal realistyczne i jasne oczekiwania i cele. Próba zrobienia zbyt wiele spowoduje więcej stresu, więc ważne jest, aby przyjąć realistyczne podejście, gdy zastanawiasz się, jak pogodzić pracę z rodziną. Opracuj plan i spróbuj sformułować swoje oczekiwania co do tego, jak będzie wyglądał każdy dzień. Prawdopodobnie będziesz musiał dostosować swoje oczekiwania wobec siebie i swojej rodziny, kiedy będziesz próbował pogodzić wszystko. Może to oznaczać zgodę na korzystanie z urządzeń elektronicznych o innej porze niż zwykle pasuje do Twojej rutyny. Bądź spokojny o siebie i swoje dziecko podczas tego przejścia. Znalezienie nowych rozwiązań wymaga czasu.
  • Dostosuj swój harmonogram pracy. Jedną z zalet pracy zdalnej jest możliwość tworzenia własnego harmonogramu. Możesz rozważyć pobudkę wcześniej niż zwykle lub pracę po tym, jak dziecko pójdzie spać. Jeśli możesz wprowadzić "cichy czas", każąc dziecku zostać w swoim pokoju przez godzinę lub dłużej i znaleźć sobie coś do zrobienia, to jest to świetny moment, aby skupić się na własnej pracy. Będziesz wiedział, że Twoje dziecko jest bezpiecznie zajęte w swoim pokoju, a może nawet ma drzemkę, jeśli masz szczęście! Pamiętaj, aby komunikować się z kolegami o potencjalnych wyzwaniach lub zmianach w harmonogramie, które mogą mieć na nich wpływ.
  • Wprowadź rodzinną rutynę. Zaplanowana rutyna może pomóc w sprawnym przebiegu dnia. Nie musi to być ścisły harmonogram dnia minuta po minucie. Zamiast tego warto rozważyć stworzenie ogólnego planu bloków lub fragmentów dnia. Pomyśl o tym jako o daniu dziecku możliwości wyboru, co może zrobić ze swoim czasem w domu, gdy Ty będziesz zajęty mailami lub telefonami. Skorzystaj z listy kontrolnej Simple Routines, aby zainspirować plan, który pasuje do Twojego dziecka, harmonogramu i domu. Przykładowe zajęcia to układanki, czytanie, prace plastyczne i rzemieślnicze oraz gry edukacyjne online.
  • Rób przerwy. Piękno pracy zdalnej polega na tym, że Twój dzień pozwala na pewną elastyczność, więc wykorzystaj ją, okresowo odłączając się od sieci. Odejdź od pracy, aby przyłączyć się do dziecka, poprowadzić je do nowego zajęcia lub zaczerpnąć świeżego powietrza podczas wspólnego spaceru na świeżym powietrzu. Małe przerwy sprawią, że dzień będzie łatwiejszy do opanowania, a także dadzą Ci możliwość nawiązania kontaktu i zabawy z dzieckiem.
  • Zachęcaj do samodzielnej zabawy. W rzeczywistości nadal musisz pracować, nawet jeśli jesteś w domu z dzieckiem. Samodzielna zabawa ma wiele zalet dla dzieci, takich jak uczenie samodzielności, pewności siebie i kreatywności. To doskonała okazja, aby dać dziecku możliwość samodzielnej zabawy. Przejrzyj kolekcję ćwiczeń , aby znaleźć coś odpowiedniego dla dziecka do samodzielnego wykonania, biorąc pod uwagę jego wiek, poziom umiejętności i materiały, które masz w domu.
  • Zaproś dziecko do pomocy. Dzieci uwielbiają być pomocnikami, więc jakie zadania możesz zlecić dziecku do wykonania, kiedy Ty będziesz pracować? Zadania te mogą obejmować rzeczy, które trzeba zrobić w domu lub rzeczy, które mogą pomóc w pracy, takie jak niszczenie papierów lub organizowanie materiałów biurowych. Na początku każdego dnia stwórz listę zadań dla dziecka i zaplanuj nagrodę lub uroczystość na koniec dnia, jeśli dziecko wykonało zadania. Pamiętaj, aby podkreślić, jak bardzo dziecko pomaga i wykazuje się odpowiedzialnością, wykonując zadania. Jeśli masz dziecko zdolne do czytania, wspieraj jego samodzielność, używając obrazków, które pomogą mu poznać swoje obowiązki. Dzieci uwielbiają czuć, że praca, którą wykonują, jest ceniona i ważna, więc odrobina zachęty w tym zakresie będzie bardzo pomocna!

Podczas gdy Twoja sytuacja może wydawać się trudna, pamiętaj, że ważne jest, aby nie poddawać się emocjom. Zachowanie dobrego poczucia humoru i elastyczności pomoże Ci zarządzać czasem, obowiązkami zawodowymi i dzieckiem!