single

3 podstawowe strategie dla współczesnych studentów

Istnieją mądre sposoby na studiowanie i ubieganie się o pracę, a także nieefektywne, frustrujące sposoby na wykonywanie tych samych zadań. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że Twoje nawyki jako studenta i osoby ubiegającej się o pracę są dobrze spędzonym czasem.

Niezbędne strategie dla nowoczesnych studentów

Podczas gdy edukacja jest wzmacniająca, gdy dowiesz się, jak skutecznie się uczyć, twoje umiejętności pozwolą ci poczuć się jeszcze bardziej wzmocnionym. Należy jednak pamiętać, że cała ta nauka jest najprawdopodobniej związana z celem końcowym, jakim jest zdobycie pracy. W idealnym świecie, w końcu natkniesz się na karierę, którą kochasz poprzez sumienne budowanie sieci kontaktów, składanie podań, badania i rozmowy kwalifikacyjne. Poniżej znajduje się kilka strategii dla nowoczesnych studentów, które pomogą Ci osiągnąć właśnie to.

1. Jak się uczyć

Kiedy siadasz do nauki, powinieneś zawsze robić to świadomie. Nie musi to być trudne przedsięwzięcie. Wymaga po prostu odrobiny samoświadomości i aktywnego uczestnictwa w procesie uczenia się. Na przykład, zamiast w ostatniej chwili wrzucać 4 godziny nauki do jednego worka, lepiej podzielić czas na 4 jednogodzinne sesje, aby lepiej zapamiętać materiał. Krótsze i częstsze sesje nauki nie tylko pomogą Ci zachować informacje, ale także wyeliminują niepotrzebny stres.

Inną techniką poprawiającą zapamiętywanie jest tworzenie flashcards, które jest nieskończenie bardziej aktywne niż zwykłe podkreślanie lub zakreślanie ważnych pojęć w podręczniku. Co więcej, proces ręcznego zapis ywania pojęć i definicji pomaga w utrzymaniu informacji. Podczas gdy jesteś w procesie aktywnego robienia notatek i robienia flashcards do nauczania siebie i innych, nie zapomnij o diecie i odżywianiu: zamiast ulegać pokusom śmieciowego jedzenia, które negatywnie wpływa na poziom cukru we krwi i poziom uwagi, poszukaj zdrowych przekąsek, takich jak owoce, orzechy i warzywa. Postaraj się również o to, aby w nocy wyspać się w pełni.

student

Pamiętaj, aby nie dać się wciągnąć w media społecznościowe i nie rozpraszać się w sieci. Jeśli to możliwe, wyłącz telefon i poszukaj miejsca do nauki, w którym nie będziesz ciągle wpadać na znajomych. Na przykład, spokojny kąt w bibliotece pozwoli Ci prawdopodobnie wykonać więcej pracy niż ruchliwa kawiarnia, w której przesiadują wszyscy Twoi znajomi. I na koniec, nie pozwól sobie na zbytnią wygodę, na przykład zwijając się w kłębek na łóżku lub wygodnej kanapie. Raczej, dobrze oświetlone biurko lub stół zapewni dużo miejsca na książki i przybory do pisania, jednocześnie tworząc mentalne skojarzenie z nauką.

2. Porady dotyczące dobrego samopoczucia

Równowaga życiowa jest ważna, niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy pracujesz zawodowo. Co więcej, można by stwierdzić, że jeśli jesteś w stanie osiągnąć równowagę między studiami a życiem osobistym, będziesz jeszcze lepiej przygotowany do zrównoważenia swojej energii, kiedy już wejdziesz na rynek pracy. Jak, wtedy, jeden musi najlepszy iść o tworzyć równowagę, jako student?

Jeden pomocniczo stres-reliefing przyzwyczajenie ustanawiać jest dzienna medytacja lub joga praktyka. Medytacja nie tylko łagodzi stres, ale także pomaga zwiększyć zdolność do skupienia się i koncentracji na trudnym materiale. Upewnij się, że spędzasz czas z przyjaciółmi i bliskimi, aby pomóc sobie naładować baterie i poczuć się połączonym z siecią wsparcia. Ponadto nie zapomnij znaleźć czasu dla siebie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz czasu tylko dla siebie, aby poczuć się na 100 procent. Wreszcie, pamiętaj, aby zaprojektować dobrze wyważony harmonogram składający się zarówno z wymagających, jak i bardziej przystępnych kursów. Chcesz się upewnić, że masz wystarczająco dużo czasu, aby zakończyć wszystkie swoje prace kursowe, w przeciwieństwie do zabraknie czasu z powodu zbyt wymagającego harmonogramu.

Umiejętność dokonywania świadomych wyborów na temat swojego harmonogramu przenosi się do równowagi życiowej dla swojego życia zawodowego, jak również. Zamiast biernie akceptować jeden aktualnych okoliczność, zrównoważeni ludzie robią świadomym wyborom które wpływają ich kierunek w życiu, zatrzymują konsultować z przyjaciółmi i rodziną po to, aby pomóc im robić rozmyślnemu planowi który wyrównuje z ich osobistymi priorytetami, wartościami i przekonaniami. Ponadto, nie pozwalają, aby zewnętrzne wpływy determinowały ich sposób działania. Zamiast pozwalać, by czynniki rozpraszające, media społecznościowe czy popularna opinia wpływały na ich działania, zrównoważeni ludzie dostosowują swoje cele do swoich pasji.

3. Nawiązywanie kontaktów i szukanie

Jeśli jesteś obecnie studentem, masz szczęście, że masz najlepsze z obu światów, jeśli chodzi o aktywnych i pasywnych poszukiwaczy pracy: Aktywni poszukiwacze pracy są definiowani jako kandydaci, którzy nie są obecnie zatrudnieni, ale aktywnie poszukują nowej pozycji zawodowej; natomiast pasywni poszukiwacze pracy są już zatrudnieni i dlatego nie szukają aktywnie pracy. Obecni studenci mają tę przewagę, że są zajęci swoją karierą akademicką. Idealnie, będziesz mieć czas, aby dotrzeć do profesjonalistów z branży na wywiady informacyjne, które mogą dostarczyć cennych informacji, których normalnie nie miałbyś czasu uzyskać, gdybyś nie był zapisany do szkoły.

Coś, co można zrobić, aby wyróżnić się na komisjach rekrutacyjnych, podczas poszukiwania pracy i czas sieci, jest wspomnieć swoje obecne projekty na swoim CV - czy są one wolontariatu lub przemysłu związane. Oczywiście, odpowiednie kursy byłyby istotne, aby wspomnieć w informacyjnych i rozmów kwalifikacyjnych, jak również. Podkreśl korzyści płynące z aktywności kandydatów: Na przykład, chęć uczenia się nowych rzeczy i wysoka motywacja do pracy na różnych stanowiskach o szerokim zakresie obowiązków. Chęć bycia elastycznym i podążania za wskazówkami to kolejne zalety bycia aktywnym poszukiwaczem pracy.

Wreszcie, jedną z metod poszukiwania pracy, której nie można pominąć jest technika networkingowa, która pozwala dotrzeć do ukrytego rynku pracy. Jak się do tego zabrać? Po pierwsze, należy dotrzeć do ludzi w wybranej branży jako osoba poszukująca informacji, a nie jako osoba poszukująca pracy. Nawiązując w ten sposób kontakty, poszerzysz swoją sieć kontaktów zawodowych, zwiększając szanse na bycie zauważonym, gdy będziesz aplikować na stanowisko w pokrewnej firmie. Po drugie, dołącz do rzeczywistych i wirtualnych grup networkingowych, takich jak branżowe strony grupowe na Facebooku i LinkedIn, sieci absolwentów oraz stowarzyszenia i towarzystwa zawodowe z Twojej branży. Na koniec, nie lekceważ wolontariatu jako cennego sposobu na zdobycie doświadczenia w branży.

Słowo końcowe

Jakie są jakieś skuteczne techniki studiowania lub nawiązywania kontaktów, które okazały się pomocne w czasie studiów? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.