single

Oto najpiękniejsze filmy dla dzieci i młodziezy

Chociaż w internecie można znaleźć wiele podobnych list, postanowiłam stworzyć własną listę filmów, które poleciłabym swoim dzieciom i całej rodzinie. Na mojej liście znalazły się bajki i filmy dla nastolatków i dzieci, które moim zdaniem są nie tylko piękne, ale również uczą dzieci ważnych wartości i odpowiedniego zachowania. Zapraszam Was do przyjemnej lektury. Być może odkryjecie jakieś filmy, których nie znaliście.

"Bella i Sebastian"

Piękna opowieść Nicolasa Vaniera "Bella i Sebastian" opowiada historię chłopca i szczeniaka. Jej akcja rozgrywa się w 1943 roku w malowniczych Alpach. Historia ta opowiada o odwadze, wierności i przyjaźni. Choć w filmie pojawia się wiele wątków, które mogą być mylące dla młodszych widzów, nie przeszkadzają one w zrozumieniu głównego wątku, czyli wielkiej przyjaźni między chłopcem (i jego psem) Film polecamy całej rodzinie. Niejeden dorosły będzie zachwycony piękną scenerią, malowniczymi górami i ciekawymi postaciami. Żaden rodzic nie uroni łzy wzruszenia.

„Duma: Podróż do domu”

Carroll Ballard wyreżyserował "Pride: Journey home", opowieść o przyjaźni między dzieckiem (lub zwierzęciem) i ich sile, aby to się udało. Ta piękna historia rozgrywa się w RPA i uczy nas cennych wartości, o których często zapominamy. Moje dzieci uwielbiają opowieść o chłopcu, który ma przyjaciela geparda. Ten film jest idealny dla całej rodziny.

"Wilk"

Film Nicolasa Vaniera "Wilk" to kolejny, którego nie powinniście przegapić. Ten film jest bardziej odpowiedni dla starszych widzów. Moja pięcioletnia córka ogląda ten film ze zrozumieniem, mimo że niektóre sceny są nieodpowiednie. Film o trudnej przyjaźni dorastającego chłopca z wilkami, największymi wrogami jego rodziny. Filmy Nicolasa Vaniera znane są z pięknych scenerii, tym razem we wschodniej Syberii. Film polecany dla wszystkich grup wiekowych.

"Mój przyjaciel Hachiko".

"Mój przyjaciel Hachiko", to prawdziwy wyciskacz łez. Choć może być trudny do zrozumienia dla młodszych dzieci, warto spróbować. Jest to opowieść o przyjaźni, miłości i co najważniejsze wierności. Ma świetną obsadę i historię, która jest oparta na faktach. To poruszy każdego.

"Ostatni Traper"

"Ostatni traper" to film, który jest idealny dla całej rodziny. Kolejny film Nicolasa Vaniera opowiada o przyjaźni między człowiekiem, zwierzętami. To piękna opowieść o człowieku, który żyje z dala od cywilizacji, ale w zgodzie z naturą i zwierzętami. Sceneria filmu jest oszałamiająca. Gorąco polecam.

"Biały Kieł"

"Biały Kieł" to film, który wywołał uśmiech na mojej twarzy w dzieciństwie. To wzruszająca opowieść o przyjaźni człowieka z dzikim psem, który na swojej drodze spotkał niewłaściwych ludzi. Mimo, że film ma już ponad dekadę, nadal zawiera wartościowe treści. Ten film jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

"Dzieci z Bullerbyn"

"Dzieci z Bullerbyn" opowiadają niezwykłą historię grupy dzieci, które mieszkają na szwedzkiej prowincji. Jest to cenne źródło wiedzy i inspiracji dla współczesnych dzieci. Nadaje się zarówno dla maluchów, jak i starszych widzów. Choć film spodoba się przedszkolakowi, to z przyjemnością obejrzy go również cała rodzina.

Więcej o filmach animowanych znajdziesz na stronie https://spokeo.pl/animowany

dzieci oglądające kreskówkę

"Zebra z klasą!"

"Zebra z klasą" to opowieść o przyjaźni dziewczynki z dziwnym zwierzęciem - zebrą. Ten film jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, ale rodzicom również może się spodobać. Opowiada o wytrwałości w dążeniu do celu, nie poddawaniu się, sile przyjaźni, a przede wszystkim o akceptacji siebie. Film godny polecenia.

"Dwaj bracia"

"Dwaj bracia" - jeden z moich ulubionych filmów, jest również jednym z moich. Ten film to wspaniałe przedstawienie tygrysów. Choć moje dzieci oglądały film z wielkim zainteresowaniem, to jednak sugerowałabym go starszym dzieciom. Niektóre sceny są dość dramatyczne, więc warto obejrzeć z dziećmi. Ten film jest warty obejrzenia. Pokazuje wartości, które często gubią się w codziennym życiu: miłość braterską i niezłomną. Gorąco polecamy.

„Gdzie mieszkają dzikie stwory”

Każdy rodzic powinien zobaczyć "Tam, gdzie żyją dzikie stwory". Choć film przeznaczony jest dla dzieci, to jego przesłanie jest głębsze. Chodzi w nim o emocje. Film opowiada o małym chłopcu, który zmaga się z własnymi emocjami. Jest zagubiony, samotny i nierozumiany. Trafia do dziwnej krainy, zamieszkałej przez dziwne stworzenia. Ten film najlepiej nadaje się dla starszych dzieci. Młodsze mogą się na początku przestraszyć.

"Bebe - świnka z klasą".

"Bebe - Świnka z klasą" opowiada o marzeniach i wytrwałości w dążeniu do ich realizacji. To film dla wszystkich domowników, młodszych i starszych. Nie chodzi w nim o to, kim się urodziliśmy; chodzi o to, kim jesteś. To wspaniała książka dla całej rodziny.

"Lassie"

"Lassie" to historia, której nikomu nie trzeba opowiadać. Ten serdeczny film jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Mimo, że widziałam go już wiele razy, nie mogę się powstrzymać od odczuwania emocji. Ten film jest o przyjaźni, miłości, lojalności i przywiązaniu.

„Wicher”

"Whirlwind" to wzruszająca opowieść o przyjaźni między nastoletnią dziewczyną (i jej koniem) O wzajemnym zrozumieniu. To także opowieść o wytrwałości i pokonywaniu przeszkód. Piękna sceneria, ciekawi bohaterowie... Film polecany jest dla wszystkich grup wiekowych.

"Blask tęczy"

"Blask tęczy" to wzruszająca opowieść o ośmiolatku, który przenosi się z domu dziecka do nowego domu. Ta historia jest moją ulubioną, szczególnie pierwsze słowo "mama". Ten film jest o akceptacji i miłości. Polecam go wszystkim, nawet jeśli nie boicie się płakać.

„Opowieści z Narnii”

"Kroniki Narnii" mają w sobie coś magicznego, coś co pozwala uciec od rzeczywistości. Wszystkie części zasługują na chwilę uwagi. Jest to propozycja dla większych dzieci, ale ucieszy również oko.

"Mój przyjaciel lis"

"Mój przyjaciel, lis" to moja ostatnia propozycja. Jest to piękna opowieść o przyjaźni między dziewczynką a lisem. Jest tak piękna, że będziecie chcieli oglądać ją jeszcze nie raz. Ten film jest idealny na rodzinne seanse.

To są filmy, które polecam dla Waszych dzieci i dla Was. Te historie mają głębsze znaczenie i uczą dzieci miłości, empatii i współczucia.

Więcej znajdzesz na https://spokeo.pl/